OBLICZ ZWROT VAT
Sprawdź też:
ZwrotPodatku z zagranicy ON-LINE
PoradyKsięgowe ON-LINE

Wiadomość została wysłana

@
REGULAMIN - wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu uzyskania porady.
Zostałem poinformowany, iż:

1. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne jednakże niepodanie danych wymaganych w formularzu może skutkować brakiem możliwości realizacji celu

2. W każdej chwili mogę cofnąć powyższą zgodę na przetwarzanie danych osobowych poprzez wypełnienie formularz dostępnego tutaj

3. Administratorem zebranych danych osobowych jest PROXIMA S.C. B. Polański, D. Polańska z siedziba w Nowym Sączu ul. Ogrodowa 99a

4. Moje dane osobowe przetwarzane będą w celu uzyskania porady na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,

5. Moje dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.

6. Moje dane osobowe przechowywane będą przez okres 14 dni.

7. Posiadam prawo do: żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

8. Mam prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uzasadnione jest, że Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są przez administratora niezgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
PYTANIA? Napisz lub zadzwoń:
zwrotpodatku@grupaproxima.com
+48 536 88 88 38
Skuteczna pomoc w sprawach zwrotu podatku VAT z Unii Europejskiej

Jesteś przedsiębiorcą w Nowym Sączu? Poniosłeś wydatki na terenie UE w związku z Twoja działalnością? Jeżeli na oba pytania odpowiedź brzmi „TAK” to znaczy, że nasza usługa skierowana jest do Ciebie.

Jako doświadczone Biuro Rachunkowe a zarazem Kancelaria Doradztwa Podatkowego odzyskujemy podatek VAT poniesiony zagranicą przez przedsiębiorców m. in. z zakupu paliwa, opłat autostradowych, biletów parkingowych i innych.

Szczególne unormowania prawne sprawiły, że każda firma, zarejestrowana w Polsce jako podatnik VAT czynny i ponosząca koszty w UE, może otrzymywać zwrot VAT zapłaconego za granicą. Podstawą do ubiegania się o zwrot VAT są oryginalne paragony, faktury, a także zaświadczenie o byciu podatnikiem VAT w danym kraju np. w Polsce.

nasze
Specjalności to
Jesteśmy certyfikowanym biurem rachunkowym z uprawnieniami Doradcy Podatkowego
– nr koncesji Ministra Finansów 12856

Podmiot, zarejestrowany w kraju jako podatnik podatku VAT, może złożyć wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie zwrotu podatku VAT nie wcześniej, niż za okres 3 następujących po sobie miesięcy.
Okres za który staramy się o zwrot podatku VAT nie może być dłuższy niż rok podatkowy oraz nie krótszy niż 3 miesiące danego roku.

Występujemy o zwrot podatku VAT z kosztów poniesionych na:

 • paliwo i autostrady
 • jedzenie, napoje, taksówki
 • zakup środka transportu
 • garażowanie lub parkowanie samochodu
 • prace remontowe związane z mieniem
 • noclegi w hotelu
 • wstęp na targi i wystawy
 • eksploatacja pojazdu służbowego
 • zakup lub wynajem nieruchomości
 • koszty związane z prowadzeniem biura
 • wydatki na artykuły luksusowe, reprezentację itp

Rozliczenie zwrotu VAT zapłaconego za granicą określają dokładne normy czasowe. Tak więc do 30 września danego roku można rozliczyć rok poprzedni. Im szybciej zostanie złożony wniosek tym szybciej zaistnieje możliwość odzyskania podatku. Wyjątek w tym przypadku stanowi Holandia, gdzie o zwrot podatku VAT można starać się do 5 lat wstecz.

Decyzja o sposobie załatwienia wniosku może zostać wydana w terminie od 4-8 miesięcy, a w skrajnych przypadkach czas oczekiwania na decyzje może wydłużyć się do 12 miesięcy.

Niestety, większość firm rezygnuje z ubiegania się o zwrot podatku VAT z krajów UE, ponieważ jest to skomplikowany i czasochłonny proces, a straty z tego tytułu szacuje się na poziomie średnio około 10 mln euro rocznie.

Nie przegap swojej szansy, odzyskaj z nami należny Ci podatek!
Jeżeli chcesz skorzystać z oferty i odzyskać swój podatek VAT, zapłacony za granicą, zapraszamy do kontaktu.

Jak otrzymać zwrot VAT z UE
1.
Skontaktuj się z namiprześlemy wszelkie niezbędne dokumenty
2.
Wypełnij dokumentyi prześlij je do naszej firmy
3.
Prześlij dokumentyz których chcesz odzyskać VAT
4.
Sporządzimy i wyślemyw Twoim imieniu wniosek VAT
5.
Pieniądze ze zwrotusa już na Twoim KONCIE!